9.00

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Päritolu: Uus-Meremaa, Marlborough

Viinamarjad: Sauvignon Blanc

Iseloomustus:

Uus-Meremaa puhul on tegu kauge saareriigiga Vaikses ookeanis, mis jääb 36° ja 45° laiuskraadi vahele, millest tulenevalt on tegu kõige lõunapoolsema veini tootva riigiga. 1970-ndatest aastatest on Uus-Meremaa tõusnud maailmas tuntud ja tunnustatud veiniriigiks, kust tulevad paljude tunnustatud veinikriitikute sõnul maailma parimad veinid Sauvignon Blanc’ist.
Stony Ocean Sauvignon Blanc tuleb Uus-Meremaa idarannikult, kus saare keskosas paiknevad kõrged mäed kaitsevad viinamarjaistandusi tugevate läänetuulte eest ja piirkond on päikesele avatud ning piisavalt kuiv. Kliima on valdavalt mereline ja ümbritsevast merest tulenevalt on suved jahedad ja talved pehmed. Merelisest kliimast tulenevalt varieeruvad temperatuurid igal aastaajal ja viinamarjaistandused kogevad sageli külmasid öötemperatuure isegi kuumadel suvekuudel. Külmadest öötemperatuuridest tingituna on Uus-Meremaa viinamarjad peaaegu alati kõrge happesisaldusega.

Kahvatu õlekõrrekollase värvusega, värske ja hea happesusega valge vein. Isuäratavas aroomis ja maitses domineerivad küpsed karusmarjad, värskust ja kargust lisavad tsitruselised.

Värv: Valge

Soovitus: Täiuslik grillitud kana või mis tahes kala või mereandidega. Sobib hästi ka aperitiivina.

Serveerimine: 8º C

Alkoholisisaldus: 12,5%

Toote andmed: 75cl