9.48

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Tooteliik: Vein

Päritolu: Portugal, Vinho Verde

Tootja: Sogrape Vinhos S.A.

Viinamarjad: Albarino, Pederna

Iseloomustus: “Azevedo nimi tuleneb kuulsa veinimõisa nimest. Pudeli etiketil ongi kujutatud Azevedo mõisa torni. Vein on värske ja elegantne, kvaliteetne Vinho Verde. Värvuselt hele, sidrunkollaka helgiga. Aroom on lilleliselt intensiivne, kus tunda küpseid tsitrusvilju (apelsin, laim). Lisaks on aroomis kerge mineraalne noot. Maitse on elav ja värske ning väga heas tasakaalus happega. Keskmiselt täidlane, värskete ja tsitruseliste nootidega, pika meeldiva järelmaitsega.”

Toidusobivus: Sobib ideaalselt grillitud kala- või liharoogadega, samuti erinevate salatite ja pastaga. Samuti ideaalne aperitiiviks.

Värv: Valge

Serveerimistemperatuur: 10-12°C

Alkoholisisaldus: 11,5%

 

Lisainfo: Sogrape ajalugu ulatub 1942. aastasse, asutajaks ja loojaks Fernando van Zeller Guedes. Tänapäeval juhib ettevõtet kolmas põlvkond, omades umbes 1200 hektari suurusel maalapil viinamarjaistandusi Portugali peamistes viinamarjakasvatus piirkondades ning samuti ka Argentiinas, Tšiilis ja Uus-Meremaal.
Sogrape on lugu sellest, kuidas ettevõte rajati, kuidas seda maailmale tutvustati ning seda rajati ja arendati kuni tänapäevani seda edukat ettevõtet juhitakse.

Tootja koduleht: hhtp://www.sograpevinhos.eu