9.54

Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Tooteliik: Kaitstud geograafilise tähisega vein

Päritolu: Prantsusmaa, Languedoc-Roussilion

Tootja: Maison M.Chapoutier

Viinamari: Vermentino

Iseloomustus: Hästi on välja mängitud Vermentino marjale iseloomulikult elegantne, puuviljane, värske, tsitruseline (küps kollane greip) ja mineraalne tasakaalus kooslus. Nauditav igapäeva vein ja universaalne toidukaaslane.

Toidusobivus: Kala ja mereannid ning värsked salatid ja tar-tar neist, aeglaselt röstitud (pärl)kana, koorepastad, vasikaliha hautis heledas kastmes seentega. Suurepärane aperatiiv.

Serveerimistemperatuur: 10-12°C

Alkoholisisaldus: 12,5%

Toote andmed: 75 cl

Lisainfo: Aastast 1808, enam kui 200 aastat Rhone´ oru nõlvadel, ning täna ka Roussillon piirkonnas Prantsusmaal, Austraalias ja Portugalis, on Chapoutier perekond valmistanud veinimaailma tipp-saavutusi. Kõiki neile kuuluvaid veiniaedasid kultiveeritakse kas orgaaniliselt või biodünaamiliselt, et säilitada looduslik tasakaal ning väärtustada ja tuua veinides parimal viisil esile iga piirkonna unikaalne eripära – terroir – kombinatsioon pinnasest, kliimast, viinamarjast ja inimlikust faktorist.
Perekonna moto „Fac et Spera“ – tegutse ja looda – ilmestab nende veinivalmistamise filosoofiat kõige paremal viisil, kus veinimeistri roll on usaldada loodust, vaadelda, olla avatud ja „raamideta“ veini kujunemise juures. Seda kõige alumisest ja lihtsamast veiniklassist kuni kvaliteedipüramiidi tippudeni. Selles nende edulugu peitubki.

M.Chapoutier valiti maineka ajakirja Drinks International poolt 2016.aastal maailma viie juhtiva veinibrändi hulka konkursil „The World´s Most Admired Wine Brands“.
Parimate hulka kuuluti seal ka 2015 ja 2014.a.