Chapoutier Marius Vermentino 75cl

Tootefoto on illustreeriv Chapoutier Marius Vermentino 75cl
Küsi aastakäiku

Auhinnad

ESA Aasta Vein 2021 - Hõbemedal - 2019 aastakäik

Chapoutier Marius Vermentino 75cl

14,46 

Liitrihind: 19,28 /L

Toode saadaval

Soovid teavitust, kui toode on laos?

Saadame sulle meilile teavituse, kui toode on laos uuesti saadaval.

Prantsusmaa

Languedoc

Maison M.Chapoutier

Kuiv

Kergelt täidlane

Valge

13.5% vol

10 - 12 °C

75cl

6

Kaitstud geograafilise tähisega vein

3391180022584

Iseloomustus

Hästi on välja mängitud Vermentino marjale iseloomulikult elegantne, puuviljane, värske, tsitruseline (küps kollane greip) ja mineraalne tasakaalus kooslus. Nauditav igapäeva vein ja universaalne toidukaaslane.
Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Kala ja mereannid ning värsked salatid ja tar-tar neist, aeglaselt röstitud (pärl)kana, koorepastad, vasikaliha hautis heledas kastmes seentega. Suurepärane aperatiiv.

Kala
Linnuliha
Mereannid
Suupisted
Värsked juustud

Lisainfo

Aastast 1808, enam kui 200 aastat Rhone´ oru nõlvadel, ning täna ka Roussillon piirkonnas Prantsusmaal, Austraalias ja Portugalis, on Chapoutier perekond valmistanud veinimaailma tipp-saavutusi. Kõiki neile kuuluvaid veiniaedasid kultiveeritakse kas orgaaniliselt või biodünaamiliselt, et säilitada looduslik tasakaal ning väärtustada ja tuua veinides parimal viisil esile iga piirkonna unikaalne eripära – terroir – kombinatsioon pinnasest, kliimast, viinamarjast ja inimlikust faktorist.
Perekonna moto „Fac et Spera“ – tegutse ja looda – ilmestab nende veinivalmistamise filosoofiat kõige paremal viisil, kus veinimeistri roll on usaldada loodust, vaadelda, olla avatud ja „raamideta“ veini kujunemise juures. Seda kõige alumisest ja lihtsamast veiniklassist kuni kvaliteedipüramiidi tippudeni. Selles nende edulugu peitubki.
M.Chapoutier on maineka ajakirja Drinks International poolt valitud aastatel 2016, 2018 ja 2019 maailma juhtivaks Prantsuse veinibrändiks konkursil „The World´s Most Admired Wine Brands“.

Tootja veebileht: https://www.chapoutier.com/en/