Bouchard Pommard 1er Cru 75cl

Tootefoto on illustreeriv Bouchard Pommard 1er Cru 75cl
Küsi aastakäiku

Bouchard Pommard 1er Cru 75cl

126,27 

Liitrihind: 168,36 /L

Toode saadaval

Soovid teavitust, kui toode on laos?

Saadame sulle meilile teavituse, kui toode on laos uuesti saadaval.

Prantsusmaa

Burgundy

Bouchard Pere & Fils

Kuiv

Kergelt täidlane

Punane

12.5% vol

17 - 18 °C

75cl

6

,

Kaitstud päritolunimetusega vein

3337690166004

Iseloomustus

Pommard on Burgundia Cote de Beaune piirkonnas valmivate punaveinide kroonimata kuningas, loomult jõuline, võimukas, samas nõtke ja väärikas. Aroomis ja maitses valitsevad tumedad marjad punaste üle, tanniinid on maskuliinsemad (suurem raua sisaldus pinnases) ja läheb rohkem aega, kuni need pudelis küpsedes maha rahunevad ning veini sulanduvad. Antud juhul on abiks siin 12-14 kuud laagerdumist Prantsuse tammevaatides, millest 30-40% on uued. Tulemuseks suur vein pika hoiupotentsiaaliga, ja kes on kannatlik, saab väärikalt tasustatud. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Serveeri 17-18C juures suures burgunder tüüpi veiniklaasis. Kui veini vanus jääb alla viie aasta, aitab dekanteerimine. Parimaks koosluseks tugevamaitselised lihatoidud tumedas maitseküllases kastmes, pajaroad ulukilihast ning küpsed tugevamaitselised juustud.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Sealiha
Ulukiliha

Lisainfo

Bouchard Pére & Fils, asutatud 1731, on üks Burgundia vanimaid veinimajasid. Kolme sajandi jooksul on Bouchardi 9 põlvkonda viinamarjapuid aialappide kaupa kokku ostnud ja kasvatanud oma valdusi (130ha), omades täna veiniaedasid (climat) kõikides olulisemates Burgundia alampiirkondades. Kahtlusteta, on Bouchard üks maailma ihaldatuima veinipiirkonna “valitsejatest” ja nende veinid taseme mõõdupuuks.

Tootja veebileht: https://www.bouchard-pereetfils.com/