300.00

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Toote liik: Kaitstud geograafilise tähisega vein

Päritolu: Itaalia, Toscana

Viinamarjad: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Sangiovese

Iseloomustus:

Valdavalt Cabernet-põhine vein ei kvalifitseeru Chianti Classico apelatsiooni reeglitele vastavaks, mistõttu kannab lihtsamat IGT tiitlit. Vein on üks kuulsamatest supertoskaanadest, mis kannatab võrdlust Bordeaux Grand Cru analoogidega.

Antinori on suurim veiniaedade omanik Euroopas, rohkem kui 2000 hektari ulatuses istandustega riigi kõige olulisemates veinipiirkondades, peamiselt Toskaanas ja Umbrias. Ent Antinoride tegutsemisareaal ei piirdu üksnes oma kodumaaga – soovides olla uuendusmeelsed ja mitmekesistada oma veiniportfelli, valmistavad nad veini ka piiri taga. Antinori veiniaedu võib leida isegi Uuest Maailmast, näiteks Tšiilist Maipo Valleyst või Ameerika Ühendriikide parimatelt veinialadelt, aga ka Ungarist.
Antinori veine võib leida enam kui 145 riigis. Alates 2013. aastast on Antinori ametlikuks esindajaks – importijaks Eestis Dunker Estonia OÜ.

Tootja koduleht: http://www.antinori.it/

Värv: sügavpunase tooniga

Aroomis ja maitses on rikkalikult marjasust ja samas jõulisust, erinevad maitsenüansid avanevad kiht-kihilt, kuid vein vajab küpsemiseks aega.

Soovitus: Parimast lihast valmistatud road, nooblid juustud, kuid vein väärib tähelepanu ning sobib nautimiseks ka täielikus üksinduses.

Serveerimine: 16-18º C

Alkoholisisaldus: 13,5%

Toote andmed: 75cl