Tormaresca Torcicoda Primitivo del Salento IGT 75cl

Tootefoto on illustreeriv Tormaresca Torcicoda Primitivo del Salento IGT 75cl
Uus!
Vivino_4+_ümar_118x118px
Küsi aastakäiku

Tormaresca Torcicoda Primitivo del Salento IGT 75cl

32,27 

Liitrihind: 43,03 /L

Toode saadaval

Soovid teavitust, kui toode on laos?

Saadame sulle meilile teavituse, kui toode on laos uuesti saadaval.

Itaalia

Puglia

Marchesi Antinori S.r.l.

Kuiv

Kergelt täidlane

Punane

15.5% vol

16 - 18 °C

75cl

6

Kaitstud geograafilise tähisega vein

8026530000176

Iseloomustus

Masseria Maime mõis asub Ülem-Salento ühes kaunimas piirkonnas, San Pietro Vernotico linna lähistel Brindisi provintsis. Kinnistu ulatub piki rannajoont, moodustades ainulaadse viinamarjaistanduste piirkonna, mis asub metsamaade ja aasade vahel, ulatudes nii kaugele, kui silm ulatub kuni merre sulandumiseni. Kõige levinumad kasvatatavad viinamarjasordid on Negroamaro, Primitivo, Chardonnay ja Cabernet Sauvignon. Torcicoda on valmistatud Primitivo viinamarjast ja veinil on tugevad piirkonda iseloomustavad maalähedased jooned.
Viinamarjad korjatakse veidi üleküpsenuna. Peale varte eemaldamist marjad õrnalt purustatakse ja virre viiakse roostevabast terasest mahutitesse, kus toimub alkoholkäärimine kontrollitud temperatuuril. Kestadega leotamise ajal pumbatakse virre perioodilised läbi. See protsess kestab umbes 13 päeva. Enne pudeldamist laagerdub Torcicoda vanemates barrique (225L) ja tonneau (500-700L) vaatides vastavalt 70% ja 30%.
Torcicodal on lillaka tooniga intensiivne rubiinpunane värv. Aroomis domineerivad punased puuviljad, ploomid ja vaarikad, mis ühinevad kohvi, lagritsa ja tubaka vürtsika aistinguga. Maitsepalett on pehme ja hea struktuuriga, mida toetab elegantne tanniinne tekstuur. Järelmaitse on pikk ja püsiv, mida rõhutab meeldiv liköörkirsside nüanss.
Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Sobib suurepäraselt nautida koos punase grillitud lihaga või pajaroogadega, samuti tugevamate ja küpsemate juustudega ning külmade lihalõikudega.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Sealiha
Ulukiliha

Lisainfo

Antinori on suurim veiniaedade omanik Euroopas, rohkem kui 2000 hektari ulatuses istandustega riigi kõige olulisemates veinipiirkondades, peamiselt Toskaanas ja Umbrias. Ent Antinoride tegutsemisareaal ei piirdu üksnes oma kodumaaga – soovides olla uuendusmeelsed ja mitmekesistada oma veiniportfelli, valmistavad nad veini ka piiri taga. Antinori veiniaedu võib leida isegi Uuest Maailmast, näiteks Tšiilist Maipo Valleyst või Ameerika Ühendriikide parimatelt veinialadelt, aga ka Ungarist.
Antinori veine võib leida enam kui 145 riigis.

Tootja veebileht: http://www.antinori.it/