276.00

Kategooria:

Kirjeldus

Tooteliik: Kaitstud päritolunimetusega liköörvein

Päritolu: Portugal

Tootja: Quinta and Vineyard Bottlers

Iseloomustus Portveinide absoluutne tipp. Päriselt. 50 aastat küpsenud kindla aastakäigu portvein on haruldus. Elegantne ja erakordselt lummav, kuidas pool sajandit maitsete ja aroomide „abielu“ suures tammevaadis on päikesest tulvil marjamaitsed sulatanud sigarikarbi, eksootiliste mõrumagusate vürtside ja kuivatatud-kristalliseerunud tsitrusviljade mitmekihiliseks maitsete paraadiks, mida seob sametine tanniinide raam.

Värv: Punane

Toidusobivus: Erilised hetked. Creme brülee, röstitud või karamelliseeritud pähklid, kuivatatud viigimari. Õnneks pole palju vaja. Serveerida kergelt jahutatult 12-16C juures. Dekanteerida pole vaja.

Serveerimistemperatuur: 12-16°C

Alkoholisisaldus: 20,5%

Maht: 75 cl

 

Lisainfo: Taylor Fladgate on üks vähestest tänaseni tegutsevatest briti juurtega portveinitootjatest, kelle sündmusterikas ajalugu ulatub XIV ja XV sajandi tagusesse perioodi. Siiani perekonna omandis oleva pordimaja pärandisse kuulub muuhulgas LBV stiilis portveini “leiutamine” ning innovaatilise robotpressi kasutuselevõtmine traditsioonilistes lagarites. Portvein on endiselt sügavalt juurdunud traditsioonidega jook nii veini valmistamise kui ka tarbimise aspektidest johtuvalt.