Santa Cristina Giardino Rose Toscana IGT 75cl

Tootefoto on illustreeriv
Santa Cristina Giardino Rose Toscana IGT 75cl
Küsi aastakäiku

Santa Cristina Giardino Rose Toscana IGT 75cl

13,51 

Liitrihind: 18,01 /L

Hind on kuvatud Sulle juba -25% soodushinnaga

Toode saadaval

Soovid teavitust, kui toode on laos?

Saadame sulle meilile teavituse, kui toode on laos uuesti saadaval.

Itaalia

Toscana

Cantine Santa Cristina

, ,

Kuiv

Kerge

Roosa

12.0% vol

10 - 12 °C

75cl

6

Kaitstud geograafilise tähisega vein

8001935012122

Iseloomustus

Osaliselt marjad puhastatakse, purustatakse ja pressitakse õrnalt, et lisada veinile veidi värvi. Teine osa marju puhastatakse, purustatakse ning leotatakse koos kestadega paar tundi roostevabast terasest mahutites, et eraldada kestadest parimad ekstraktid. Seejärel virre jahutatakse temperatuurini 10 °C, et saaks toimuda loomulik klarifikatsioon. 48 tunni pärast viiakse vein üle roostevabast terasest vaatidesse, kus toimub alkoholkäärimine temperatuuril kuni 15 °C. Giardino küpseb roostevabast terasest vaatides konstantsel temperatuuril 10 °C, et säiliksid parimad aromaatsed ühendid.
Lõheroosa tooniga vein, mille aroom pakub rikkalikult lillelisi ja marjaseid noote – leida võib roosat geripi, metsmaasikaid, küpseid õunu ja rooside aroomi. Tekstuurilt pehme, tasakaalukas ja särtsakalt värske. Giardino Rosé väljendab endas õrnade, graatsiliste ja rafineeritud aroomide ning maitsetega Toscana maapiirkonda ja selle päritolu. Giardino nimi tähistab veini lillelist olemust.
2021. aasta kasvuperiood algas niiske ja vihmase talvise ilmaga, mis pakkus viinamarjaistandustele hiljem rikkalikke põhjaveevarusid. Pungade puhkemine toimus märtsi lõpus (võrreldes 2020. aastaga veidi hiljem). Aprilli teine pool tõi kaasa keskmisest madalama temperatuuri, mille tulemusena õitsemine hilines umbes kümme päeva ja leidis lõpuks aset mai keskel. Järgnevad kuud seevastu tõid kaasa kuumad ja kuivad ilmastikutingimused, mis võimaldasid viinamarjadel normaalsele kasvutempole järele jõuda ning alustada optimaalset küpsemisfaasi. Lõikuse ajaks olid marjad ilusad ja terved, suhkrute kontsentratsioon ja happesuse tasakaal olid samuti suurepärased tänu augusti viimase nädala päeva/öö temperatuurikõikumistele. Korje algas septembri esimesel nädalal, mis oli umbes kümme päeva hilisem kui aastal 2020.
Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Sobib kergemate kalaroogadega (valge kala) ja mereandidega, värskete pehmete juustudega, aasiapäraste toitudega.

Grill
Kala
Mereannid
Salatid, taimetoidud
Suupisted
Aperitiiv

Lisainfo

Kõrgel Toscana mäenõlval, mitte kaugel Sienast ja Perugiast, asub ajalooline linn Cortona. Ühel mäenõlval laiub tasandik ja teisel küljel mägi ja küla. See on lummav panoraam, mis ümbritseb Santa Cristina veinitehast, mis asutati 2006. aastal – 70 aastat pärast esimese Santa Cristina veini tootmist. Tänu pühendumisele, kvaliteedi kõrgele hindamisele, hoolele nii veiniaias kui ka veinikeldris on Santa Cristina aegade jooksul võitnud nii ekspertide kui ka veinihuviliste südamed.

Tootja veebileht: http://www.santacristina.wine/en