14.16

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Tooteliik: Kaitstud päritolunimetusega liköörvein

Iseloomustus: Offley Rosé Porto valmib veinimeister Luid Sottomayor käe all ja järgitakse traditsioonilisi roosade veinide valmistamismeetodit. Käsitsi korjatud punastelt viinamarjadelt eemaldatakse varred, purustatakse ja pressitakse viivitamatult, et vältida mahla kontakti kestadega. Järgneb õrn dekanteerimine, et puhastada viinamarja mahl ja eemaldada suuremad osakesed enne kääritamist. Fermentatsioon toimub jahutatud temperatuuril, et säiliks värskus ja aromaatsus. Nii nagu kõigi teiste Porto veinidegi puhul, peatatakse õigel hetkel veini käärimine destilleeritud kange alkoholi lisamisega, mille tulemusena valmib kangendatud vein. Vein jääb talveks Douro ladudesse. Kevadel viiakse see üle V.N.Gaia keldritesse, kus see areneb roostevabast terasest vaatides, et säilitada oma esialgset värskust ja vältida intensiivset oksüdeerumist. Hoolikalt jälgides ja degusteerides lastakse veinil areneda ideaalse valmimiseni ja siis pudeldatakse.
Värvuselt heleroosa, violetse varjundiga. Aroomibuketis troopilised ja eksootilised puuviljad. Maitse värske ja heas tasakaalus, troopiliste puuviljade nüanssidega. Pika ja elegantse järelmaitsega. Täis värskust ja noorust ning loodud paljudele nautimiseks! Gluteenivaba.

Tarbimissoovitus: Suurepärane aperitiiv. Serveerida jääga või nautida pikast kokteiliklaasist tooniku, jää ja sidrunilõiguga.

Alkoholisisaldus: 19%