Leyda LOT 21 Pinot Noir 75cl

Tootefoto on illustreeriv Leyda LOT 21 Pinot Noir 75cl
Vivino_4+_ümar_118x118px
Küsi aastakäiku

Leyda LOT 21 Pinot Noir 75cl

36,96 

Liitrihind: 49,28 /L

Toode saadaval

Soovid teavitust, kui toode on laos?

Saadame sulle meilile teavituse, kui toode on laos uuesti saadaval.

Tšiili

Leyda Valley

Viña Leyda

Kuiv

Kergelt täidlane

Punane

13,5% vol

75cl

,

7808734200207

Iseloomustus

LOT sarjaga näitab veinimaja oma kirge väljendamaks Leyda oru karakterit ja unikaalsust ning välja tuua seal kasvanud viinamarjade isikupära, mis annab aluse väljendusrikaste veinide loomisele ning mille iseloom on äratuntav, värske ja mahlane. Igast LOT aastakäigust valmib väga limiteeritud kogus – max 5000 pudelit. Viinamarjad korjatakse käsitsi märtsi keskel, enne aprilli keskpaigas alanud vihmaperioode. Leyda LOT 21 Pinot Noir 2016 on burgundia stiilis Pinot Noir välimusega – rubiinpunane. Aroom on avamisjärgselt keskmisest tugevama intensiivsusega ning avaneb veelgi lastes veinil hingata. Esialgu on tunda maalähedast ning grillitud seente buketti, millele järgnevad vihjed punastele viljadele nagu kirsid, vaarikad ja punased sõstrad. Lisaks leidub aroomis vürtsikaid noote – punast pipart, loorberilehti ja püssirohtu. 4 aastase küpsemise järel on veini aroomibukett muutunud punaste marjade (nagu vaarikad) asemel maalähedasemaks, kuid samas siiski säilitanud Pinot Noir sordile omase värske puuviljase alatooni.
Maitseomadustelt on vein värske ning omab head sügavust ja isikupära. Tekstuur on kriitjas, mis tuleneb viinapuude kasvamisest kaltsiumirikkal pinnasel. Veinil on elav happelisus, mis peegeldab mulla rauasisaldust.
Leyda LOT 21 Pinot Noir`i 2016 puhul on tegu väga hea aastakäiguga, millel on
veinikeldris pikk säilituspotentsiaal!
Sisaldab sulfiteid.


Lisainfo

Viña Leyda on asutatud 1998. aastal Leyda orus, kus algselt asusid looduslikud karjamaad ning kasvatati hoopis otra ja nisu. Viña Leyda oli selle oru pioneer ning alustas piirkonnas viinamarjakasvatust, luues 2001. aasta mais uue päritolunimetuse – D.O. Leyda Valley. Tänasel päeval kuulub veinimajale enam kui 230 ha veiniaedu ning Leyda on Tšiili enimhinnatud rannikuäärne veiniistandus. Viña Leyda logol on kujutatud vana rongijaama hoone autentset välimust.

Tootja veebileht: http://www.leyda.cl/