Marquis de Caussade 1988 Armagnac 70cl puitkarp

Tootefoto on illustreeriv Marquis de Caussade 1988 Armagnac 70cl puitkarp
Marquis de Caussade 1988 Armagnac 70cl puitkarp

Marquis de Caussade 1988 Armagnac 70cl puitkarp

175,38 

Liitrihind: 250,54 /L

Toode saadaval

Soovid teavitust, kui toode on laos?

Saadame sulle meilile teavituse, kui toode on laos uuesti saadaval.

Prantsusmaa

Gascony, Armagnac

40.0% vol

70cl

4

Armagnac

3257150502954

Iseloomustus

Armanjaki ajalugu ulatub Keskaega ja seega on tegu ühe vanima „eluveega“ maailmas. Tänapäeval on konjak ja armanjakk kaks kõige olulisemat brändiliiki, mõlemad on valmistatud vaid Prantsusmaal ja kumbki kindlas piirkonnas. Armanjakki tohib toota üksnes Gaskoonia piirkonnas. Nii nagu konjakit, toodetakse ka armanjakki valgetest viinamarjadest, kasutatakse põhiliselt 4 sorti – Ugni Blanc, Colombard, Folle Blanche ja Baco. Konjaki ja armanjaki suurimaks põhierinevuseks on destilleerimise omapära, mis annab mõlema lõppmaitses hästi tunda. Armanjaki valmistamiseks vajalikku viinamarjadestillaati destilleeritakse ühekordselt kolonnmeetodil. Destillatsiooni tulemusena saadud läbipaistev, väga aromaatne ja 52-60% alkoholisisaldusega eau-de-vie pannakse küpsema tammevaati.

Marquis de Caussade on tuntud just oma aastakäigu armanjakkide poolest, tõestades nendega maailmale armanjakkide eksistentsi ehedust ja erilisust.
Marquis de Caussade Vintage 1988 on sügavtumeda merevaigu värvuse ja kuldse varjundiga. Puuviljases ja kergelt mandlises aroomis peitub küllaltki rustikaalne iseloom, kus tunda vihjeid ploomile, viigimarjale ja safranile. Üllatavalt pehme stiiliga, kus armanjakile omane äkilisus tasakaalustub elegantse pehmusega.


Tarbimissoovitus

Digestiiviks, nautimiseks peale söögikorda, iseseisva joogina. Sobilik kaaslane ka sigarisõpradele ja tumedast šokolaadist magustoitude kõrvale. Serveerida toatemperatuuril ja tulbikujulisest klaasist.
Kuna pudelisse pandult armanjakk enam ei vanane, on oluline hoida pudel püsti, nii et alkohol ei saaks korki kahjustada.
Pudelil olev aastakäik 1988 viitab saagikoristusaastale, seega 2018.aastal on tegu juubeliaastakäiguga, mis on hea kingiidee 1988 aastal sündinuile!