160 aastat ajalugu igas pudelis

Meukow

Meukow kuulub üksikute suurimate konjakimajade hulka, mis funktsioneerib juba aastakümneid eduka pereettevõttena. Eriline edu on Meukowi konjakimaja saatnud alates 1990-ndatest, kui konjakit hakati villima eksklusiivsesse pantri kujutisega pudelisse. Sellest ajast alates on panter Meukowi sümboliks, rõhutades Meukowi konjaki unikaalset identiteeti, milleks on jõud, nõtkus ja elegants.

Kampaania kestab kuni 31.12.2023

Põnev ajalugu

Laevadega pidevalt Prantsusmaa ja Venemaa vahet sõites otsustasid vennad Meukowid 1862. aastal asutada Cognaci piirkonnas oma konjakitootmise, ettevõtte nimega A.C.Meukow & Co. Meukow kuulub üksikute suurimate konjakimajade hulka, mis funktsioneerivad siiani edukate pereettevõtetena ja kus hoitakse põlvkondade pikkust konjaki tootmise kõrget ning auväärset taset.

Just Michel Coste sättis 1993. aastal igat Meukowi pudelit kaunistama musta pantri kujutise, mida võib ka pidada konjakibrändi ülemaailmse tähelennu alguseks. Must panter rõhutab Meukowi konjaki unikaalset identiteeti, milleks on jõud, nõtkus ja elegants. Tänapäeval müüakse Meukowi konjakeid rohkem kui 80 riigis. Oma tuntuselt ja müügitulemustelt on Meukow kuues konjakimaja maailmas ja nr 2 konjaki kaubamärk Eestis!

Klassikaline konjak

Piirkonna nõuete järgi valmistatakse kõik konjakid peamiselt Ugni Blanc viinamarjadest. Mainitud viinamarjad pärinevad aga omakorda igast olulisemast Cognaci maakonna alampiirkonnast: Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies, Fins Bois, Bons Bois. Just nendest piirkondadest saadud veinidestillaatide ehk eau-de-vie’de (eluvesi) segamisel on võimalik anda konjakitele neid erinevaid maitse- ja aroominüansse, mida hiljem konjakiklaasist avastatakse.

Destilleerimisest tulnud eau-de-vie veedab oma aega edasi erinevates Prantsuse tammevaatides: mõni konjak vähem, mõni rohkem. VS-märgisega konjakid vaid kaks aastat, XO-klassi konjakid vähemalt kümme aastat. Vanimad Meukowi konjakid, millest segatakse kokku vaid väga erilisi jooke, võivad olla ka kuni 100-aastased. Nagu juba öeldud, igas konjakipudelis on aastakümneid, kui mitte aastasadu ajalugu. Kahju, et nad meile sellest kõigest inimkeeli rääkida ei oska.

Murranguline pööre konjakilikööride maailmas

Lisaks on Meukow valikus erinevad konjaki baasil valminud liköörid, mille hulgas on eriti palju populaarsust kogunud uusim Wildberry metsamarjaliköör. See eriline liköör sisaldab konjakit, vaarikat, põldmarju ja leedriõisi, mis loovad väga põneva koosluse. Liköör sobib digestiiviks ja niisama nautimiseks kõikidele marjalikööri sõbradele kui ka ideaalselt erinevate kokteilide valmistamiseks.

Üks maitsev kokteilisoovitus kokteilimeistrilt Taavi Tenso:

Vaata Wildberry Spritz valmistamise videot siit: https://www.youtube.com/

Proovige ka Meukow konjakitest valmistada kokteile: https://www.youtube.com

Loe rohkem: https://meukowcognac.com/

Kampaania e-poes:

Liitu Finewine uudiskirjaga,

et saada osa parimatest pakkumistest, kampaaniatest ning uudistest!