12.72

Kategooria:

Kirjeldus

Tooteliik: vahuvein

Päritolu: Tšiili

Tootja: S.V. Miguel Torres S.A.

Viinamarjad: 100% Pais

Iseloomustus: 

Värv: Pokaalis peen ja püsiv mullirivi. Mõiste – Blanc de Noirs – näitab, et on see valge vahuvein on valmistatud punasest viinamarjasordist. Vahuvein on küpsenud pudelis 7-9 kuud.

Aroom:  País viinamarjadest traditsioonilisel meetodil valmistatud vahuveini aroom on tulvil valgeid puuvilju, õie nüansse ja kergeid brioche’i noote.

Maitse: Elav ja värske maitse pakub aroomiga kattuvat iseloomu ning head happesust, mis on tingitud Curico Valley suurtest temperatuurivahemikest.

Toidusobivus:  Ideaalne vein iseseisvalt aperitiiviks, lehttaignas lõhe, Provance’i rannakarpide, krabi kookide ning taimetoidu lasanje juurde.

Serveerimistemperatuur: 6-8°C

Alkoholisisaldus: 12%

 

Torrese perekond on viinamarjakasvatusega seotud juba 17. saj. ning lisaks veinivalmistamisele Hispaanias, omandas Don Miguel Torres 1979. aastal Curico’s väikese veinikeldri olles esimene välismaalane investeerimaks Tšiili viinamarjakasvatusparadiisi. Miguel Torres Chile’t võib uhkusega nimetada tõeliseks pioneeriks Tšiilis olles esimene, kes tutvustas uusi veinivalmistamise tehnoloogiaid: võttis kasutusele roostevabast terasest mahutid ja Prantsuse tammevaadid. Lisaks on ta andnud suure panuse Tšiili veinide populaarsuse ja müügimahtude kasvule.

Tootja koduleht: http://migueltorres.cl