15.90

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Tooteliik: Kaitstud päritolunimetusega liköörvein

Päritolu: Portugal

Tootja: Sogrape Vinhos S.A.

Iseloomustus

Sogrape ajalugu ulatub 1942. aastasse, asutajaks ja loojaks Fernando van Zeller Guedes. Tänapäeval juhib ettevõtet kolmas põlvkond, omades umbes 1200 hektari suurusel maalapil viinamarjaistandusi Portugali peamistes viinamarjakasvatus piirkondades ning samuti ka Argentiinas, Tšiilis ja Uus-Meremaal.
Sogrape on lugu sellest, kuidas ettevõte rajati, kuidas seda maailmale tutvustati ning seda rajati ja arendati kuni tänapäevani seda edukat ettevõtet juhitakse.

Offley 10-aastane tawny on kõrge kvaliteediga portvein. Offley portveine on toodetud ligi kolme sajandi jooksul ühendades endas värskuse ja küpsuse. Käsitsi korjatud viinamarjadest valmistatud veini hoitakse tammevaatides, mida aastate jooksul hoolikalt kontrollitakse ja analüüsitakse. 10 aastat pudelil tähistab portveini keskmist vanust, mis tähendab seda, et pudeldatud on ta 9 kuni 12 aastasest veinist.

Värv: Värvuselt kollakaspruun, telliskivi värvi helgiga.

Aroom: Elegantne ja kompleksne aroom, milles tunda kuivatatud puuvilju, pähkleid, marmelaadi, vaniljet, rosinaid ja moosi.

Maitse: Maitse on heas tasalaalus, kus kombineeruvad omavahel viinamarjade suhkur ja tanninid, mis annavad portveinile struktuuri ja delikaatse järelmaitse.

Toidusobivus: Aperitiivina sobib ta hästi soolaste suupistetega (quiche, foie-gras, kreemised mereannid, köögiviljad). Samuti laia valiku erinevate juustude kõrvale. Portvein on ideaalne digestiiv lõpetamaks suursugust õhtusööki. Ja muidugi on ta asendamatu magustoitude kõrvale, nagu creme brulee ja shokolaadikook. 10-aastane portvein on valmis joomiseks ega vaja dekanteerimist. Avatud pudel säilib 4 kuud. Pudelit tuleks säilitada püstises asendis, kaitstuna päikese ja niiskuse eest, temperatuuril 15-17 °C

Alkoholisisaldus: 20%

Toote andmed: 75 cl