8.40

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Tooteliik: Kaitstud geograafilise tähisega vein

Päritolu: Portugal, Lisboa

Viinamarjad: Touriga Nacional

Iseloomustus: Touriga Nacional on üks Portugali nooblimatest viinamarjadest, mida tihti kasutatakse portveini valmistamiseks, kuid üha rohkem ka peente kuivade punaveinide jaoks. Escada Touriga Nacional on värvuselt mustjaspunane. Aroomis tunda põldmarja, mis kandub üle ka maitsesse. Vein on väga heas tasakaalus – pehme, siidine, mahlane ja moosine, kus tunda ka kerget vürtsikust. Järelmaitses olemas elegantne viimistlus. Kes kord seda veini proovib, teeb seda uuesti!

Tarbimissoovitus: Sobib suurepäraselt aperitiiviks, niisama nautimiseks kui ka grillkala (lõhe, tursk) ja kõikvõimalike punasest lihast roogadega. Soovitame proovida ka tugevamaitseliste juustude ja pastaga.

Serveerimine: Temperatuuril 16 – 18ºC

Alkoholisisaldus: 13%

Toote andmed: 75 cl

 

Lisainfo: DFJ VINHOS on rajatud 1998.aastal, kus veinimõisa omanikuks ja peamiseks veinimeistriks on Mr. José Neiva Correia. Tema üheks peamiseks veini tootmise filosoofiaks on põhimõte, et tuleb toota veine, mida inimesed juua soovivad! Mr. José Neiva Correia on pälvinud ka kõige tähtsama Portugali veinide auhinna „MISTER WINE 2013“.
Lisaks on DFJ VINHOS ülemaailmselt võitnud hulgaliselt ka teisi veiniauhindasid, alates 2010.aastast on neid saadud 1245 ja neist 311 ainuüksi 2015.aastal.
DFJ VINHOS keskmine toodang aastas ulatub 4,5 miljoni liitrini ja 95% toodangust eksporditakse rohkem kui 45 erinevasse riiki üle maailma.
Alates 2009.aastast omab DFJ VINHOS kõrgeimat kvaliteedisertifikaati BRC.

Tootja koduleht: http://en.dfjvinhos.com/