21.00

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Tooteliik: Vein

Päritolu: Austraalia, Victoria

Tootja:  Maison M.Chapoutier

Viinamarjad: Shiraz, Viognier

Iseloomustus: Kui kaks „kanget“ ja suurt isiksust veinimaailmas – prantslane Michel Chapoutier ja ameeriklane Tony Terlato, seljad Austraalia ühes parimas veinipiirkonnas kokku panevad, on tulemuseks kõike muud kui regioonile ootuspärane „moosipomm“ stiilis vein. Hoopis Rhone´ oru üht kuulsamat punaveini Cote-Rotie stiili ja reegleid järgiv tihe, marjane, vürtsikas, kuid peenekoeline ja pika arengupotentsiaaliga noobel „rhoonlane“ üllatab meid, mis 2014 ja 2015 on valitud Wine Spectator TOP100 maailma parima veini hulka.

Värv: Punane

Toidusobivus: Vasikaliha seenekastmes, loomaliha tummises kastmes, tulel grillitud liha, lambakarree.

Serveerimistemperatuur: 16-18°C

Alkoholisisaldus: 13%

Toote andmed: 75 cl

 

Lisainfo: Aastast 1808, enam kui 200 aastat Rhone´ oru nõlvadel, ning täna ka Roussillon piirkonnas Prantsusmaal, Austraalias ja Portugalis, on Chapoutier perekond valmistanud veinimaailma tipp-saavutusi. Kõiki neile kuuluvaid veiniaedasid kultiveeritakse kas orgaaniliselt või biodünaamiliselt, et säilitada looduslik tasakaal ning väärtustada ja tuua veinides parimal viisil esile iga piirkonna unikaalne eripära – terroir – kombinatsioon pinnasest, kliimast, viinamarjast ja inimlikust faktorist.
Perekonna moto „Fac et Spera“ – tegutse ja looda – ilmestab nende veinivalmistamise filosoofiat kõige paremal viisil, kus veinimeistri roll on usaldada loodust, vaadelda, olla avatud ja „raamideta“ veini kujunemise juures. Seda kõige alumisest ja lihtsamast veiniklassist kuni kvaliteedipüramiidi tippudeni. Selles nende edulugu peitubki.

M.Chapoutier valiti maineka ajakirja Drinks International poolt 2016.aastal maailma viie juhtiva veinibrändi hulka konkursil „The World´s Most Admired Wine Brands“.
Parimate hulka kuuluti seal ka 2015 ja 2014.a.