9.48

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Tooteliik: Kaitstud geograafilise tähisega vein

Päritolu: Tšiili, Curico Valley

Tootja: Viña San Pedro S.A

Iseloomustus: Rubiinpunase veini lõhnabukett pakub tugevat küpsete punaste marjade, vaarikate aroomi ning tuntavat röstist nüanssi. Keskmise kehandi ja mõõdukate tanniinidega veini mahlakas maitse on tulvil küpseid vilju (jõhvikas, kirss), röstisust ning kergeid ürdiseid noote. Vein on küpsenud 10 kuud Prantsuse tammevaadis, mis annab maitsele kerget vanilli ja karamelli tooni. Kestvas lõpumaitses mängivad pehmed tanniinid ja meeldiv marjasus.

Toidusobivus: Vein sobib suitsukalkuni, praetud või grillitud heleda liha ning pikalt hautatud liharoogade juurde. Samuti homaari, taimetoitude ning aasiapäraste roogade kõrvale.

Viinamarjad: Pinot Noir

Serveerimistemperatuur: 14-15°C

Alkoholisisaldus: 14%

Toote andmed: 75 cl

1865. aastal vendade Correa Albano poolt Curicó orus asutatud Viña San Pedro on üks olulisim veinimaja Tšiilis, mis esindab Castillo de Molina, GatoNegro jt. brände. Castillo de Molina on Viña San Pedro esimene Reserva veinide sari, mis on tänaseks saavutanud mõjuka positsiooni nii Tšiilis, Ladina-Ameerikas kui ka Soomes. Veinisari keskendub iga konkreetse viinamarjasordi parimale spetsiifilisele päritolule läbi üheteistkümne Tšiili viinamarjakasvatuse piirkonna. Nende hulgas on näiteks Pinot Noir Curicó orust, Cabernet Sauvignon Cachapoal orust ja silmapaistev Sauvignon Blanc Elqui orust. Need on rohkelt auhinnatud kõrge kvaliteediga veinid, mis ületavad ka nõudliku veinihuvilise ootusi.

Tootja koduleht: http://www.castillodemolina.cl/