39.60

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Iseloomustus

Merevaigukarva kuldse värvuse ning keskmise täidlusega konjaki keskmine vanus on 8 aastat. Aroomis on tunda lillenüansse, küpseid puuvilju, kuivatatud laimi ja õrna karamellisust ning tammisust. Samuti vanilli, pähklit, aprikoosi ning kergeid šokolaadinoote. Maitse on meeldivalt pehme ja elegantne. Stiililt tüüpiline Fine Champagne Cognac.

Tarbimissoovitus

Konjak sobib nautimiseks iseseisvalt aroomiklaasis või lisatud jääga. Proovi ka kokteilina: segatuna toonikuga, Ginger Ale’i-ga, õunamahla või gaseerimata veega.

Lisainfo

1858. aastal asus Amédée-Edouard DOR, vana konjakiperekonna järeltulija, täitma ebatavalist ja rasket ülesennet, millele ta pühendas kogu oma elu. Tema kireks oli õilsat päritolu konjak. Pöörase järjekindlusega otsis, valis ja kollektsioneeris ta parimaid konjakeid. Pärast aastakümneid kestnud (70 aastat ja enamgi) laagerdumist Limousin’i maakonna tammevaatides, dekanteeriti mõned neist Grande Champagne’i piirkonna auväärseimatest konjakitest vahaga pitseeritud klaaspudelitesse edasiseks säilitamiseks. Selles keldris asub Cognac A.E. DOR süda.

1898 ostis A.E.DOR koos kõigi aktsiatega kaubamärgi “ALBERT JARRAUD”. Selle sümboliks olev kroon on kuninglikkuse sümbol ja ühtlasi ka selle linna nimi, kus “ALBERT JARRAUD” kaubamärk 1875. aastal loodi. Kujutisel olev lõvi esindab keiserlikku võimu – on ilmselge, et see suursugune bränd köidab vanade konjakite austajate tähelepanu.

Tootja koduleht: http://www.aedor.com/us/index.htm