4.99

Laost otsas

Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Tooteliik: Geograafilise tähisega vein

Päritolu: Tšiili, Casablanca Valley

Tootja:  Baron Philippe de Rothschild Maipo Chile S.A.

Viinamarjad: Chardonnay

Iseloomustus:

Tsiili tuntuimast kvaliteet Chardonnay piirkonnast, Casablanca orust pärinevad viinamarjad on käsitsi korjatud. Bordeaux stiilis loodud vein on elegantne ja peen.

Rothschildide dünastia juured ulatuvad XVIII sajandisse, mil perekonna viis poega saadeti pereisa poolt Euroopa eri nurkadesse ärikunsti omandama. Briti Kuningriigis tarkust omandanud Nathaniel Rothschild otsustas 1850-ndatel asuda ümber Pariisi ning tiivustatuna soovist pakkuda oma prominentsetele külalistele veini oma isiklikust veinimõisast, ostis ta Paulliacis asuva veinimõisa Chateau Brane Mouton, millest sai Chateau Mouton Rothschild. Hilisemad põlvkonnad jätkasid veiniäri laiendamist, omandati Chateau d’Armailhac, Chateau Clerc Milon, koostöös Robert Mondaviga loodi vein Opus One, lisandusid veinimõisad Tšiilis ja Limoux’s.

Tootja koduleht: http://www.bpdr.com

Värv: Atraktiivse ja kuldkollase värvusega.

Aroom: Aroomilt värske ja elegantne, vihjega röstitud mandlitele. Samuti tunda aroomis virsikut, ananassi ning vaniljet.

Maitse: Maitselt tihke ja mahlane, tunda värskeid troopilisi puuvilju, virsikut ja heledat tubakat. Järelmaitse on pikk ja mahlane, tunda ananassi ja vaniljet.

Toidusobivus: Sobib ideaalselt aperitiiviks, risotto, kanaliha, suitsetatud lõhe ja kreemiste kastmete kõrvale.

Serveerimistemperatuur: 11°C

Alkoholisisaldus: 14%

Toote andmed: 75 cl