21.90

Kirjeldus

Tooteliik: Kaitstud päritolunimetusega vein

Päritolu: Uus-Meremaa, Marlborough, Waihopai Valley

Tootja: Vinultra Limited

Viinamarjad: 100% Pinot Gris, käsikorje

Iseloomustus:
Little Beauty Black Edition Pinot Gris on ilusa tekstuuri, konsentreeritud maitse ning kauakestva järelmaitsega vein. Jahe kevad ja sellele järgnev püsiva temperatuuriga pikk suvi loob ideaalsed kasvutingimused Pinot Gris´ile – jahedad ööd kindlustavad happe säilimise marjas, tulemuseks intensiivne, iseloomuga kuid siiski elegantne Pinot Gris. Käsitsi korjatud marjad (24.04.10) asetati mahutitesse, kus neist pressiti mahl välja; sel lasti puhata koos ensüümiga ning seejärel viidi mahl valgetesse prantsuse Burgundia tammevaatidesse (10-20 aastat vanad) naturaalseks fermentatsiooniks 15 kuuks. Paar vaati läbisid malolaktitlise fermentatsiooni.

Kokku valmistati 2555 liitrit Pinot Gris Blanc Edition veini.

Värv: Kahvatu õlekõrre kollane
Aroom: Aroom peegeldab sooje suvepäevi – esile kerkivad küpsed ja pehmed viigimarjad, grillitud metsapähklid, aeglaselt röstitud küdooniad ja pruuni suhkru nüansid.
Maitse: Maitsepalett on rikkalik ja kergelt õline; puuviljaselt magusa nüansiga, esile kerkivad luuviljalised, aprikoos. Vein on äärmiselt ümar ning meelas, kuid kuiv.

Soovitus: Kergelt jahutatuna on heaks kaaslaseks Aasia köögile. Proovimist väärt pähklite, kuivatatud puuviljade ja suitsujuustudega!

Serveerimine: Temperatuuril 10-12°C

Alkoholisisaldus: 13,5%