2.20

Kategooria:

Kirjeldus

Tooteliik: Siider

Päritolu: Suurbritannia

Tootja: Aston Manor Cider Mill

Iseloomustus: Traditsiooniliselt kääritatud kange Inglise õunasiider tehakse maguskibedatest Yarlington Mill, Dabinett ning Kingston Black õuntest, mis pärinevad kaitstud geograafilise tähisega Herefordshire viljapuuaedadest. Maguskibedatest õuntest tulenev kõrgem tanniinide tase annab siidrile täidlasema kehandi ja rikkalikuma maitse. Tänu madalamale gaseerituse tasemele on maitse meeldivalt pehme ja ümar.
Rohkete auhindadega pärjatud Knights kuiv siider on kääritatud 100% värskest õunamahlast ilma kunstlike maitse-, värv- ja magusaineteta ning on gluteenivaba.

Alkoholisisaldus: 6%

Serveerimine: 7 – 9 °C

 

*+0,1€ pant

 

Lisainfo: Aston Manor asutati 1983. aastal ja on nüüdseks Inglismaa suurima iseseisev siidritootja. Aston Manor on 100% pereettevõte, kelle eesmärk on toota ainult parimaid tooteid. Tootevalikus on erinevad kvaliteetsed siidrid tavatarbijale kui ka premium tooted tõelistele gurmaanidele. Viljapuuaiast otse klaasi on siidritootja Aston Manori hüüdlause, mis iseloomustab ettevõttet tabavalt. Siidritootja Aston Manor omab ja kontrollib siidritootmise igat protsessi. Tootmine asub Birminghamis, puuviljaistandused asuvad Worcestershires ja Herefordshires ning toodete ladustamine ja villimine toimub Devonis. Märkimisväärsemad saavutused on 2013. aasta kevadel uue 1000 aakrilise puuviljaistanduse loomine, kokku istutati 350 000 uut istikut ning sõlmiti 25-aastane koostööleping farmeritega. Samal aastal alustati ka siidrivalmistamise tehnoloogia uuendamist, et valmis olla tootluse kasvuks ja parandamaks kvaliteeti veelgi. 2016. aastal omistati ettevõttele BRC AA* (British Retail Consortium) standart. Tegemist on kõrgeima rahvusvahelise standardiga, mida ettevõttele saab omistada. Justkui kõige eelneva kinnituseks võitis Aston Manor 2016. aastal 17 erinevat medalit.

Tootja koduleht: http://www.astonmanor.co.uk/