€48.00

Kategooriad: , .

Toote kirjeldus

Tooteliik: Rumm

Päritolu: Kariibi saared

Tootja: Williams & Humbert

Iseloomustus :

Dos Maderas 5+5 on unikaalne rumm, mille lisaväärtuseks on kolmeetapiline valmimisprotsess. Esmalt on rumm laagerdunud 5 aastat Ameerika tammevaatides oma päritolumaal – Kariibi saartel (Guyana and Barbados). Seejärel 5 aastat Solera meetodil Willams&Humberti tehases Jerez´iz endistes šerri vaatides – 3 aastat Dos Cortados šerri vaatides ning lõpufaasis, andmaks rummile veel erakordset maitset, siis ka 2 aastat Don Guido (Pedro Ximenez) šerri vaatides.
Kusjuures Don Guido ja Dos Cortados on mõlemad 20-aasta vanused sertifitseeritud vanima päritolunimetusega šerrid Hispaanias: Jerez-Xérès-Sherry.
Selline kolme etapiline valmimine tõstabki selle rummi ainulaadsust koos võrratu maitse-ja aroomibuketiga, mida ei leidu üheski teises sarnases rahvusvahelises tootes.
Laagerdumine šerri vaatides annab rummile tumeda merevaigu värvuse. Maitselt väga õrn ja meeldivalt magus, puidu ja vanilli nüanssidega, kus tunda ka pähkli, rosina, viigimarja, ploomi, karamelli ning lagritsa noote.

Tarbimissoovitus: Vastavalt toote kõrgele kvaliteedile, soovitame rummi serveerida aroomiklaasist. Soovikorral võib lisada jääd.

 Alkoholisisaldus: 40%

Toote andmed: 70 cl

 

Lisainfo:

Williams & Humbert´i veinikelder asutati 1877 aastal, Sir Alexander Williams´i ning tema abikaasa venna, Arthur Humbert´i, poolt.
Tänaseks kuulub Bodegas Williams & Humbert Jerezi sugemetega Medina perekonnale, kus pikaajalised veini valmistamisoskused ja rahvusvahelised müügikogemused pärandatakse põlvest põlve.
Asub Jerez de la Frontera südames. Tegemist on ühe maailma mainekama veinitootjaga, mille tooteid müüakse enam kui 80-s riigis. Ettevõtet peetakse suurimaks veinikeldriks Euroopas, mis mahutab üle 60 000 Ameerika tammevaadi erinevate šerride ja brändide valmistamiseks. Tehasele kuulub rohkem kui 1200 aakrit viinamarjaistandusi.
Tehase tuntuimaks kaubamärgiks üle maailma on Dry Sack. Juba 1930. aastate alguses osales Williams & Humbert päritolunimetuse Sherry de Jerez ja Brandy de Jerez loomises.

Tootja koduleht: http://www.williams-humbert.com/en/


Auhinnad

“Fifty Best” Aged Rum competition 2015 – Gold Medal

5th International Rum Conference in Madrid – Gold Medal