2.22

Kirjeldus

Tooteliik: Siider

Päritolu: Iirimaa

Tootja: Adams Cider Company Limited

Iseloomustus: Karge, kuiv ja kange traditsiooniline Iiri õunasiider valmib Dabinett, Michelin ja Ashton Bitter sorti õuntest, mis kasvavad tootjale kuuluvates õunaaedades Devils Bit Mountain mäe jalamil.
Värvuselt hele kuldse varjundiga õlekollane siider pakub aroomis äratuntavaid magushapusid õunu. Puuviljase maitsega naturaalne ja täidlane siider on suurepärane värskendaja! Oma madalama kalorsusega ideaalne alternatiiv õlule. Naturaalselt gluteenivaba.

Tarbimissoovitus: Sobib suurepäraselt praeliha, magushapus kastmes sealiha, siidriste kastmete, kreemiste suppide ning risoto ja pastatoitude kõrvale. Lisaks singi ja külmade lihalõikude, salatite, ulukiliha ning õrnemate karriroogadega.

Alkoholisisaldus: 6%

 

*+0,1€ pant

 

Lisainfo: Adams Cider Co. on 1994. aastal asutatud Iirimaa suuruselt teine siidri tootja. Nende perekonnale kuulub enam kui 200 000 m² õunaaedu Meath’is ning Tipperary’s. Lisaks külluslikule Iiri pinnasele ja pehmetele vihmadele aitavad suurepäraste siidri õunte kasvamisele kaasa ka tootja poolt peetavad mesilased, kes hoolitsevad õunapuude tolmeldamise eest. Devils Bit Mountain Cider valmib siidrimeister Pat Kearney juhtimisel, kes juba siidrimaja algusaegadest kontrollib kõiki protsesse – alates mesilaste eest hoolitsemisest kuni siidri pudeldamiseni neile endile kuuluvas siidrimajas.

Tootja koduleht: http://www.devilsbit.ie/