43.20

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Tooteliik: Dzinn

Päritolu: Hispaania

Tootja:  Williams & Humbert

Iseloomustus Botanic London Dry Gini baaspiiritus on toodetud Inglismaal, järgides sajandivanust ja traditsioonilist Inglise destilleerimissüsteemi. Lõpliku isikupära ja maitsebuketi omandab dzinn aga Hispaanias, kus joogile lisatakse rohkem kui 10 erinevat Hispaania päritoluga taimset komponenti, sh Aasiast pärinevat väga aromaatset ja haruldast tsitrusvilja Buddha´s hand lemon. Botanic London Dry Gin on kolmekordselt destilleeritud, värvitu ja värske lõhnaga kuiv dzinn. Maitselt kerge ja pehme, kus ülekaalus on kadakamarja, mandli ja eksootiliste tsitrusviljade noodid. Ginis sisalduvad taimsed komponendid on Buddha’s hand lemon, kadakamari, mandariin, tüümian, koriander, sidrun, kaneel, piparmünt, kummel, aniis, magus apelsin, mõruapelsin, mandel, kardemon, mango. Botanic London Dry Gin on eriline ka oma silmatorkava ja efektse kuubikukujulise pudeli poolest. Lihtsamaks käeshoidmiseks on pudelile disainitud spetsiaalne nn „näpunurk“. Gini eksootilisust rõhutatakse ka pudelil olevate reljeefsete elementidega – Buddha peakuju ja Buddha´s hand sidrunipuu. Buddha´s hand lemon (Citrus medica, sarcodactylis variety) vili on paksu nahaga ja happelise maitsega viljaliha on üsna vähe. Seemned ja mahl puuduvad. Väga aromaatse ja mitte nii mõru kui tema liigikaaslased. Seetõttu kasutatakse vilja ka paljudes gourmet magustoitudes. Budistid eelistavad vilja kasutada võimalikult suletuna, sest see sümboliseerib neile palveasendit!

Tarbimissoovitus: Sobib ideaalselt mitmesuguste kokteilide valmistamiseks.
Kõige sagedamini nauditakse džinni koos klassikalise toonikuga, kus lisandiks on jääkuubikud. Klaas kaunistatakse laimi- või sidrunilõiguga ning lisatakse joogikõrs.

Alkoholisisaldus: 37.5%

Toote andmed: 70 cl

Lisainfo: Bodegas Williams & Humbertˇi ajalugu ulatub ligi 140 aastat tagasi. Veinikelder asutati 1877 aastal, sir Alexander Williams´i, suure šerri toodete austaja ja spetsialisti, ning Arthur Humbert´i, rahvusvaheliste suhete spetsialisti, poolt. Alates sellest ajast on nad suutnud säilitada algse ja kõrge kvaliteedi oma šerride, dzinnide, veinide ja brändide tootmises, mis on nende alustaladeks ka tänases Bodegas Williams & Humbert´is.
Bodegas Williams & Humbert on üks Jerez-Xérès-Brandy kvaliteedi eristamise protsessi rajajatest ja täna peetakse neid üheks maailma mainekamaks veinitootjaks.